Badania lekarskie – kiedy tak właściwie i jak je wykonywać?

Nie lubimy chodzić na badanie. Starsi ludzie powiadają, że są zdrowi dopóki nie pójdą do lekarza. I choć brzmi to zabawnie dla nas młodziutkich, to Ci starsi ludzie rozpatrują to poważnie. Po co chodzić do doktora skoro odpowiednio się czujemy? Profilaktyka, jaka profilaktyka, dziecko jak ja byłem w Twoim wieku to jadłem tylko obiad ziemniaki i tak przez porządnych kilka tygodni, ja chory, proszę Cię nie wyolbrzymiaj to przeciętny kaszel minie. I tak się rozmawia z dziadziusiami, gdy mowa o lekarzach oraz badaniach.

Niejednokrotnie jeszcze dziadek lub też babcia dorzucają tragiczną wieść, że jak stara X siedziała w domu to wszystko dobrze było a jak tylko lekarz ją dopadł w swoje szpony to patrz dziś ją na cmentarzu wolno odwiedzać. To pokolenie ludzi, którym wiele wypada wybaczyć. Wychowali się inaczej, przeżyli całkiem inne rzeczy i wiedzą, że nic się już nie da zrobić.

Zdają sobie sprawę z tego, że prawidłowiej nie będzie i patrzą na nas ze współczuciem, gdy biegniemy do lekarza z byle katarem. Tylko my najzwyczajniej w świecie nie jesteśmy tak zahartowani jak oni i wobec tego nam badania wszelkiego typu są po prostu potrzebne, to nieodzowność w dzisiejszych czasach.Kiedy dopada nas choroba, pada na nas blady strach.

Rozpoczynamy sobie przypominać wszystkie grzechy, jakie względem własnego zdrowia popełniliśmy do tego dochodzą wyrzuty sumienia, że zapomnieliśmy o tym by zrobić badanie moczu, o które sześć miesięcy prosił nas stworzony przez nas doktor. To wszystko powoduje, że czujemy się jeszcze znacznie bardziej chorzy, jakkolwiek mimo to nie mamy ochoty iść do lekarza. Służba zdrowia w stworzonym przez nas kraju nie napawa optymizmem. Kolejki straszą oraz w dodatku choróbsko na pewno samo minie.

Jednakże, jeżeli zły stan się pogarsza lub ewentualnie trwa nadmiernie długo decydujemy się, mimo wszystkich argumentów ‚przeciw’, iść do lekarza, jaki wykorzysta http://vikimed.pl i pomoże w zdiagnozowaniu choroby. Lekarz patrzy na nas badawczo a w następnej kolejności przechodzi do badania, które żąda już nie tylko organu widzącego, ale również dłoni oraz sprzętu. Badanie i przepisanie lekarstwa lub ewentualnie też skierowanie nas na następne badania by wykluczyć lub potwierdzić swoją tezę, bo walka z chorobą jest trudniejsza aniżeli profilaktyka. Gdybyśmy chcieli być zdrowi nie unikalibyśmy kontrolnych wizyt u lekarzy, najzwyczajniej w świecie byśmy na nie chodzili.

Opinie do publikacji

Dodaj komentarz