Awaria samochodu w Krakowie

Niemal każdy z nas porusza się samochodem. Jednakowo prywatnym czy też służbowym, wszyscy potrzebujemy jakiegoś pojazdu do przemieszczania się. Zatem, co mamy zrobić w przypadku awarii? Właściwie każde auto może się przecież zepsuć i to w dodatku w najmniej odpowiednim momencie.

Gdzie szukać pomocy w trasie?

Wyobraźmy sobie, że jedziemy z Warszawy do Krakowa. Nasze auto nagle odmawia nam posłuszeństwa. Jak już wcześniej wspomniałem, każdy samochód może się popsuć. Nawet taki, którym niedawno wyjechaliśmy właśnie z salonu samochodowego. Nie możliwe? Mnie to nie dotyczy? Wyobraźmy więc sobie następującą sytuację. Nasze nowe auto wpadło w dziurę w nawierzchni. Felga jest krzywa, w oponie brak powietrza, a wahacz uległ uszkodzeniu.

Wszyscy doskonale wiemy, jaki jest stan nawierzchni na naszych drogach. Sytuacja z uszkodzeniem może się przydarzyć każdemu. Co zrobić w takiej sytuacji? Gdzie szukać pomocy, kiedy jesteśmy w Krakowie, prawie 300 kilometrów od domu? Trzeba odpowiedzieć, że należy poszukać lawety, która szybko przewiezie nasz pojazd do warsztatu. W dzisiejszych czasach mamy przy sobie super narzędzie, czyli telefon z internetem. Wpisując hasło pomoc drogowa Kraków w naszej wyszukiwarce, bez najmniejszego problemu znajdziemy kontakt do firmy, która nam pomoże.

Holowanie lawetą jest drogie?

Większość z nas boi korzystać się z usług lawety, ponieważ myślimy, że za taką usługę zapłacimy krocie. Jednak nic bardziej mylnego. W dzisiejszych czasach konkurencja w tej branży jest bardzo duża. Żadna firma nie oferuje stawek, które odstraszają klienta. Za jakieś 200 złotych spokojnie ktoś przewiezie nas do najbliższego warsztatu, jeśli awaria wyskoczyła nam podczas dłuższej podróży.

Opłacając ubezpieczenie AC bardzo często mamy w pakiecie pomoc w trasie. Jeśli podczas podróży z Warszawy do Krakowa nasz samochód ulegnie awarii, możemy wezwać lawetę, korzystając z naszego ubezpieczenia. Za taką usługę nic nie zapłacimy. Opłacamy przecież ubezpieczenie, które obecnie nie jest tanie. Dużo firm ubezpieczeniowych dorzuca taki pakiet do zwykłego OC, którego opłacanie jest naszym obowiązkiem. Niektórzy kierowcy nie wiedzą nawet, że posiadają taką usługę w pakiecie swoich ubezpieczeń. Warto jest więc dokładnie przeczytać naszą umowę, żeby wiedzieć, za co płacimy. Jeśli nie posiadamy usługi holowania w trasie, możemy zapytać agenta o dokupienie takiej usługi. Nie jest ona droga i jeśli często jeździmy w długie trasy, warto, jest skorzystać z takiej oferty.

Internet bardzo nam pomoże w trasie

W dzisiejszych czasach wszyscy użytkownicy urządzeń, mających dostęp do internetu, mają ułatwione zadanie podczas awarii samochodu. Szukając hasła pomoc drogowa 24 h Kraków lub wpisując inne miasto, w którym właśnie przebywamy, wyszukiwarka znajdzie dla nas pomoc.

Ogólnie mówiąc, pomocy podczas awarii samochodu w trasie powinniśmy szukać właśnie w internecie. Technologia pomoże nam znaleźć najbliższą lawetę, która będzie nam niezbędna podczas awarii. Trzeba wykorzystywać możliwości, którymi dysponujemy w obecnym świecie.

Opinie do publikacji

Dodaj komentarz