Aranż mieszkalnych wnętrz – retro vs nowoczesność

XXI wiek cechuje się łatwością, a nie pompą, do którego Polacy z wielu uwag przywykli i jaki powodował zagracenie przestrzeni mieszkalnej. Ludzie coraz to znacznie bardziej przywiązują szczególną uwagę do wyglądu własnych mieszań, domów czy willi, przez co każdy ich ruch w tym kierunku jest przyzwoicie przemyślany.

Dziś nie upycha się wszystkiego w przysłowiowym m2, lecz aranżuje się wnętrze mieszkalne. W czasie aranżacji przestrzeni wolno wykorzystywać wpierw z projektantów wnętrz mieszkalnych, którzy zaprojektują każde pomieszczenie w budynku, a potem z usług dekoratora wnętrz, jaki zatroszczy się o każdy szczegół w osobistym „Eldorado” konsumenta. Do aranżacji wnętrza wykorzystuje się wiele materiałów dostępnych na rynku poniekąd w każdym kolorze, rozmiarze czy stylu. Zwraca się ekstrawagancką uwagę na funkcjonalność, wygląd i trendy.

W dzisiejszych czasach najbardziej cieszą się popularnością: świece, sznurkowe dywany, lampiony, elektryczne kominki i przenigdy nie schodzące z piedestału poduchy, jakie umilają każde wnętrze mieszkalne. Aranżacja wnętrz pomocna jest każdemu, kto pragnie czuć się we własnej powierzchni niczym jak w niebie – oto architektura wnętrz Warszawa. Jeśli stare meble zalegają w garażu, strychu, piwnicy, a my jesteśmy zwolennikami stylu retro, należałoby uczynić jak wykorzystać swoje chęci oraz talent do stworzenia niepowtarzalnego salonu. Dzięki łączeniu nowoczesnych mebli ze starymi jesteśmy w stanie zdobyć interesującą aranżację w stylu lat 60/70- tych. Meble, których lata świetności już dawno minęły możemy bardzo łatwo odmienić za pomocą sztampowej farby czy innowacyjnych detalów.

To naturalnie dzięki odświeżeniu starych szaf, regałów poprzez zdobienie ich metodą np. decoupage uzyskują one całkiem nowy wygląd oraz stanowią atrakcyjny detal wnętrza. Wystarczy jedynie trochę wyobraźni, minimum funduszy, zdolności artystycznych by stworzyć swój wyjątkowy oraz szczególny salon w stylu retro. Współczesne techniki odświeżania, wymiany obić, tapicerek powodują, że nie ma nic łatwiejszego aniżeli zmiana wyglądu swojej starej sofy, a odpowiednie lakiery do drewna przyzwoicie zakonserwują odmienione wizualnie wiekowe meble. By stworzony przez nas salon w całości prezentował styl retro nie jesteśmy w stanie zapomnieć o jego ścianach. To właśnie dzięki najnowszej technice tworzenia fototapet jesteśmy w stanie samodzielnie przystosować dobry wzór pasujący do naszego wnętrza, który w następnej kolejności będziemy mogli przenieść na nasze ściany.

Dodaj komentarz