Aktualizowana na bieżąco mapa zachorowań na koronawirusa

Bieżąca mapa nowych zakażeń na COVID – 19 udostępniana jest w serwisie onkologicznym Zwrotnik Raka. Choroba w szybkim tempie rozpowszechnia się na całym świecie, w tym też w Polsce. Z tego powodu nie jest czymś dziwnym, że osoby z grupy zagrożonej mają przedstawiane informacje na bieżąco. A0 to bezpośrednio do takiej grupy wliczają się osoby chorujące na nowotwory. Za pośrednictwem aplikacji ArcGIS możliwe jest kontrolowanie statystyk zarażonych chorych w konkretnych krajach oraz częściach świata.

Z mapy można skorzystać bez problemu, ponieważ jest przejrzysta, a w jej lewym górnym rogu umieszczony jest button, umożliwiający przybliżanie i oddalanie widoku. Zaprezentowana mapa koronawirusa aktualizowana jest kilka razy w ciągu dnia. Dlatego internauci, jacy na nią zajrzą mają pewność, że otrzymują dostęp do wyłącznie merytorycznych treści. Na mapce uwzględnione są tylko oficjalnie potwierdzone jednostki. Można też sprawdzać liczbę chorych, jacy wyzdrowieli, jak i liczbę przypadków śmiertelnych. Każdy ma okazję więc sprawdzić, gdzie występuje koronawirus i obeznać się z dokładnymi danymi statystycznymi. Na dodatek, osoby zaglądające na portal mogą zajrzeć do zakładki koronawirus a nowotwór.

Dzięki temu mają świadomość, w jaki sposób mają każdego dnia się zachowywać, aby uniknąć możliwości zachorowania. Obserwując mapę regularnie można zobaczyć, gdzie w Europie jest największa liczba zakażonych. Dodatkowo, można także ocenić jak sytuacja prezentuje się na całym świecie. Niestety, w tej chwili COVID – 19 rozprzestrzenił się już na całym świecie.

Zaktualizowana mapa, według kolejnych wskaźników pokazuje, że na całym świecie zachorowało już nieco więcej niż 500 tysięcy ludzi, a liczba zgonów w wyniku koronawirusa wynosi około 25 tysięcy. Wyzdrowiało około 125 tysięcy osób. Liczba osób zarażonych COVID – 19 w Polsce wynosi więcej niż 1200 osób. Dane trzeba sprawdzać systematycznie, ponieważ dynamicznie zmieniają się.

Dodaj komentarz