4 mity na temat wzrostu rzęs, w które musisz przestać wierzyć

Mówią: „oczy są oknami duszy”. Kobiety poświęcają dużo czasu na to, aby ich oczy wyglądały świetnie. Ogromna część tego to długie i pełne rzęsy. Wiele kobiet szuka sposobu, aby rzęsy urosły i urosły, jak wszystkie gwiazdy, które widzimy w mediach społecznościowych.

Ale prawda jest taka, że ​​gwiazdy, które obserwujemy w Internecie, nie są w swoim naturalnym stanie, kiedy publikują selfie. Sztuczne rzęsy zdobią oczy niemal każdej celebrytki i gwiazdy mediów społecznościowych.

Tak więc, kiedy mówimy o prawdach, porozmawiajmy o niektórych „metodach” na porost rzęs, które są zwykłymi mitami. Prawdopodobnie słyszałeś o tym wszystkim od oleju kokosowego do rzęs po wazelinę i nie tylko. Przejdźmy teraz do sedna tych powszechnych mitów…

Oto 4 popularne mity na temat tego, jak podobno rosnąć rzęsy szybciej i dłużej. Więcej informacji na stronie internetowej http://www.med-online.pl/serum-do-rzes-ratunek-na-slabe-i-wypadajace-rzesy/

Mit 1: Używaj wazeliny na swoich rzęsach

To bardzo powszechny mit, ponieważ posmarowanie rzęs wazeliną sprawia, że ​​wszystkie stają się tłuste i błyszczące, co odbija światło. Niektórym może się to wydawać, że ich rzęsy urosły. Ale wazelina zawiera bardzo duże cząsteczki, które nie mogą nawet przeniknąć przez skórę, nie mówiąc już o mieszku włosowym.

Wazelina po prostu nie może stymulować wzrostu włosów, a wielu renomowanych kosmetyczek i okulistów będzie błagać, abyś nie używała jej w okolicach wrażliwej okolicy oczu. Wazelina nazywana jest wazeliną, ponieważ jest rafinowana z – zgadliście – benzyny. Czy naprawdę chcesz umieścić to tak blisko oczu?

Wazelina może absolutnie być fantastycznym kremem ochronnym dla suchej skóry, ponieważ zatrzymuje wilgoć, ale nie może zrobić nic więcej niż tylko siedzieć na skórze.

Mit 2: Nakładaj naturalne olejki na swoje rzęsy

Naturalne olejki, takie jak olej rycynowy i olej kokosowy, zostały ogłoszone na wielu blogach jako „cudowne olejki do rzęs”.Olej rycynowy, w przeciwieństwie do wazeliny, z łatwością wnika w głąb skóry ze względu na niski rozmiar cząsteczek. To prawda. Ale twierdzenia, że ​​olej rycynowy może stymulować krążenie, a tym samym sprzyjać wzrostowi włosów, nie mają żadnych wiarygodnych dowodów klinicznych z tym związanych. Nawet jeśli jest w stanie odżywić skórę i włosy, nie oznacza to wzrostu włosów. Mnóstwo kosmetyków pielęgnuje skórę i włosy.

Olej kokosowy to kolejny głęboko nawilżający olej, który może być wspaniałym środkiem do demakijażu oczu. Wykazano również, że zmniejsza utratę białka z włosów, a zawarte w nim kwasy tłuszczowe mogą chronić włosy przed łamaniem.1 Nie ma jednak żadnych dowodów sugerujących, że może wpływać na wzrost.

Podobnie jak wazelina, zarówno olej kokosowy, jak i rycynowy są błyszczące i odbijają światło. Odrobina natarta na rzęsy może sprawić, że będą wyglądały na pełniejsze i dłuższe, ale to tylko złudzenie.

Mit 3: Regularnie myj rzęsy

Rozdzielenie rzęs i poprowadzenie ich ku górze za pomocą czesania lub czesania może sprawić, że będą wyglądać na ładniejsze i pełniejsze – a tak, nawet dłużej. Ale jeśli przesadzisz, po prostu wyrwiesz więcej włosów, niż może być gotowe do naturalnego wypadnięcia.

Pomyśl o fazach wymienionych powyżej. Ciągłe szarpanie rzęs znajdujących się w fazie telogenu, a zwłaszcza w fazie katagenu, doprowadzi do ich szybszego wypadania, niż gdybyś traktował je delikatnie.Ponadto ciągłe szczotkowanie i czesanie może doprowadzić do większego uszkodzenia samej łodygi włosa – co z pewnością nie doprowadzi do wydłużenia rzęs. Jeśli czujesz taką potrzebę, zdecydowanie trzymaj się czesania.

Mit 4: Przycinaj rzęsy

Oszalałeś?! Odłóż te ostre nożyczki! Jednak jeśli wyjrzysz oko, rzęsy będą twoim najmniejszym zmartwieniem.Twoje rzęsy to nie krzaki do przycinania! Chociaż niektórzy ludzie uważają, że włosy na ich głowach rosną szybciej, gdy są regularnie przycinane, to również jest mitem. Całe przycinanie polega na wygładzeniu rozdwojonych końcówek, dzięki czemu włosy wydają się grubsze i zdrowsze.

Wszystkie włosy mają naturalny cykl wzrostu, który składa się z czterech części:

Faza anagenowa: Jest to faza aktywnego wzrostu włosa. Trzon włosa wydłuża się od mieszka włosowego.

Faza telogenowa: jest to faza spoczynku, kiedy włos jest nadal przyczepiony do mieszka, ale nie rośnie. Pozostanie na tej długości, dopóki się nie zrzuci.

Faza katagenu: Jest to krótka faza gwałtownej degeneracji tkanki. Ta faza ma miejsce tuż przed wypadnięciem włosów. Kiedy włosy są naturalnie tracone (bez wyrywania), znajdują się w fazie katagenu.

Faza neogenu: Po wypadnięciu włosa, faza neogenu sygnalizuje nowy odrost, aby rozpocząć cykl od nowa. Ta faza jest pod silnym wpływem tkanki i komórek macierzystych wi wokół pęcherzyka. Dlatego ważne jest, aby pamiętać, że Twoja skóra (w której znajdują się mieszki włosowe) również odgrywa ważną rolę w tym procesie.

Pamiętaj też, że twoje rzęsy (podobnie jak inne włosy na twoim ciele) osiągają fazę telogenu i katagenu na określonej długości i jest bardzo mało prawdopodobne, abyś mógł coś zmienić w tym procesie. Wzrost rzęs jest w większości zapisany w twojej genetyce.

Nadal chcesz grubszych rzęs?

Tak jak nie możemy zmienić naszego wzrostu ani rozmiaru biustu, rodzimy się z włosami, którymi jesteśmy born z. Ale tak jak robią to gwiazdy, istnieje wiele sposobów na „podróbkę”, na przykład parę sztucznych rzęs. Są proste w użyciu i dostępne w wielu różnych długościach, aby dopasować się do okazji.

Nie zaniedbuj też zainwestowania w dobry tusz do rzęs. Może się okazać, że tusz do rzęs lub przyciemnianie rzęs jest szczególnie skuteczny, jeśli masz jasne włosy. Osoby z jaśniejszymi włosami mają również bardzo jasne końcówki rzęs. Mogą więc wydawać się krótsze, dopóki nie uzyskają pewnej głębi koloru, a wtedy ich pełna długość wyjdzie na jaw.

Dodaj komentarz